Girona kontra Osasuna, wynik spotkania: 2-0

W środowy wieczór na Estadi Municipal de Montilivi drużyna Girona podejmowała Osasunę w ramach 28. kolejki La Ligi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, po bramkach strzelonych przed przerwą.

Relacja z meczu piłki nożnej: Girona - Osasuna

Mecz pomiędzy drużynami Girona i Osasuna odbył się wczoraj wieczorem na Estadi Municipal de Montilivi. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty. Sędzia główny Mateo Busquets Ferrer prowadził spotkanie z pełnym zaangażowaniem.

Już w 13. minucie Girona wyszła na prowadzenie po bramce strzelonej przez Portu, asystę zanotował V. Tsyhankov. Wynik do przerwy to 1-0 dla gospodarzy. Obie drużyny starały się grać ofensywnie, jednak skuteczność napastników pozostawiała trochę do życzenia.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 86. minucie Sávio podwyższył prowadzenie dla Girony, strzelając drugiego gola dla swojego zespołu. Osasuna próbowała odrobić straty, ale defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna, nie pozwalając rywalom na zdobycie bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Girony. Drużyna ta zaprezentowała się bardzo dobrze, kontrolując grę i wykorzystując stworzone okazje do zdobycia goli.

W trakcie meczu padło kilka żółtych kartek. Po stronie Girony kartki otrzymali Iván Martín, Eric García i Portu, natomiast w drużynie Osasuny ukarani zostali Jorge Herrando, Jesús Areso oraz Moi Gómez.

Nie padły natomiast żadne czerwone kartki, co świadczy o zaciętości, ale fair play obu zespołów podczas tego starcia.

W kolejnych meczach Girona zmierzy się z Getafe, Real Betis oraz Atletico Madrid, natomiast Osasuna czekają spotkania z Real Madrid, Almerią i Valencią. Po takim zwycięstwie jak wczorajszym, piłkarze Girony z pewnością będą pełni optymizmu przed zbliżającymi się wyzwaniami.