Girona - Valencia, wynik spotkania 2-1

W meczu La Ligi pomiędzy drużynami Girona i Valencia doszło do zaciętej rywalizacji, która zakończyła się zwycięstwem Girony 2-1. Mecz odbył się w Estadi Municipal de Montilivi, a choć wynik na przerwę był remisowy, druga połowa przyniosła wiele emocji i bramek.

W dniu 2 grudnia 2023 roku o godzinie 13:00 na Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Girona (Gospodarz) i Valencia (Goście) w ramach 15. kolejki La Liga.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 0-0, jednak emocje rozgrzały się w drugiej połowie. W 56. minucie Hugo Duro strzelił bramkę na 0-1 dla Valencii. Jednak Girona szybko odpowiedziała, w 82. minucie Cristhian Stuani doprowadził do wyrównania 1-1 po asyście Yana Couto. Na chwilę przed końcem meczu, w 88. minucie, Stuani ponownie pokazał swoją klasę, strzelając bramkę na 2-1 dla Girony.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Yan Couto z Girony otrzymał żółtą kartkę już w 5. minucie, podobnie jak Daley Blind, który zobaczył żółtą kartkę w 36. minucie. Ostatecznie Sávio dołożył żółtą kartkę dla Girony w doliczonym czasie gry. Z kolei w drużynie gości żółte kartki otrzymali Yarek Gasiorowski w 61. minucie, Hugo Duro w 77. minucie oraz Gabriel Paulista w doliczonym czasie gry.

Nie odnotowano czerwonych kartek w tym meczu.

Na najbliższe mecze Girona zmierzy się z Orihuela, Barcelona oraz Alaves, natomiast Valencia spotka się z Arosa, Getafe oraz Bristol City.

Relacja z meczu

Estadi Municipal de Montilivi tętnił dzisiaj emocjami, gdyż Girona podejmowała u siebie Valencię. Atmosfera była gorąca od samego początku, a kibice dopingowali swoje drużyny na każdym kroku.

Pierwsza połowa była pełna zaciętych pojedynków, z obiema drużynami stawiającymi mocne opory w defensywie. Pomimo starań obu drużyn, żadna z nich nie zdołała pokonać bramkarzy i wynik pozostał niezmieniony do przerwy.

Druga połowa przyniosła wiele emocji. Valencia wyszła zdecydowanie, a w 56. minucie Hugo Duro zdobył prowadzenie dla gości, wprowadzając kibiców Girony w osłupienie. Jednak Girona nie zamierzała się poddać i z coraz większą determinacją szukała drogi do bramki Valencii.

W 82. minucie nadeszła nagroda dla Gospodarzy, gdy Cristhian Stuani znalazł drogę do siatki po asyście Yana Couto, wyrównując wynik na 1-1. Emocje sięgnęły zenitu, a kibice bujnie świętowali ten moment.

Nie był to jednak koniec emocji, ponieważ w 88. minucie to samo duo, Stuani i Couto, zadecydowało o zwycięstwie Girony. Stuani zdobył swoją drugą bramkę, zapewniając drużynie triumf z wynikiem 2-1. Na trybunach zawitała euforia, a zawodnicy Girony świętowali z kibicami.

Mecz zakończył się zwycięstwem Girony, a kibice opuszczali stadion pełni radości. Był to pełen emocji i zacięty pojedynek, który na długo pozostanie w pamięci zarówno kibiców, jak i samych piłkarzy.